O mnie

Witam,

Nazywam się Sebastian Wolny.

Fotografia to moja wielka pasja, którą  od lat  skutecznie łączę  z pracą zawodową.

Pierwsze zawodowe kroki w fotografii stawiałem w 1993 roku w Agencji Prasowej Pocket Press. To właśnie tam otrzymałem swoją pierwszą legitymację prasową i szkołę fotoreportażu.

Od  roku 1995  pracowałem  w Agencji Fotograficznej „ Piękna” gdzie jako asystent studia nauczyłem się rzemiosła – studia fotograficznego i technik fotograficznych. Moimi nauczycielami i mistrzami byli czołowi polscy artyści fotograficy.

To co mnie najbardziej interesowało i pociągało w pracy fotografa to prawdziwy fotoreportaż . Dlatego w roku 1996  dołączyłem do zespołu dziennika „Kurier Polski” jako fotoreporter. To były piękne czasy pracy w ciemni przy czarno-białej fotografii.  Tam też wielokrotnie miałem okazje  fotografować  polskie i zagraniczne gwiazdy. Przy okazji współpracowałem z gazetami „The Warsaw Voice” i „Welcome to Warsaw” oraz Agencją Studio 69.

W 1999 roku podjąłem pracę w redakcji Super Expressu. Dzięki temu otrzymałem wiele możliwości rozwoju zawodowego poprzez niezliczoną ilość ciekawych delegacji zagranicznych,  począwszy od imprez sportowych, między innymi skoków narciarskich w całej Europie, po niebezpieczne wyjazdy w miejsca naznaczone konfliktami takie jak  Kosowo czy Irak.

W latach 2005 -2008 współpracowałem jako fotoreporter z  Agencją Fotograficzną Mazur dla tabloidu Fakt, a następnie z Agencją Glinka Agency jednocześnie prowadząc swoją agencję fotograficzną.

W 2011 roku otworzyłem studio : Studio IP Pracownia Castingowa i Fotograficzna na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Od tego czasu  oprócz fotografii reportażowej i studyjnej , zajmuję się także  filmowaniem  jako operator kamery podczas castingów do reklam i filmów fabularnych.

Kontakt:

tel: 602282395

mail: sebastian@fotoip.pl

 

 

 

Ładowanie