O mnie

Witam,

Nazywam się Sebastian Wolny. Fotografia to moja wielka pasja i od lat udaje mi się skutecznie łączyć ją z pracą.

Pierwsze zawodowe kroki w fotografii poczyniłem w 1993 roku w Agencji Prasowej Pocket Press. To tam dostałem swoją pierwszą legitymację prasową i pierwszą szkołę fotoreportażu.

Kilka lat później pracowałem już w Agencji Fotograficznej Piękna gdzie nauczyłem się rzemiosła – studia fotograficznego i technik fotograficznych.

Ale wiadomo, że prawdziwy fotoreportaż to gazeta. Dlatego nawiązałem współpracę z gazetami – The Warsaw Voice i Welcome to Warsaw. Potem już na stałe zatrudniłem się jako fotoreporter w dzienniku Kurier Polski. To były piękne czasy pracy w ciemni przy czarno-białej fotografii. Wtedy współpracowałem także z Agencją Studio 69 i fotografowałem polskie i zagraniczne gwiazdy.

W 1999 roku zmieniłem redakcję na Super Express. Ta gazeta dała mi bardzo duże możliwości pracy – ciekawe delegacje zagraniczne począwszy od skoków narciarskich w całej Europie po niebezpieczne wyjazdy do Kosowa czy Iraku.

Po redakcji w SE zacząłem pracę dla Agencji Fotograficznej Mazur, dzięki której

poznałem drugi tabloid Fakt. Praca podobna jak w Super Expressie, ale na wyższych obrotach.

W 2008 roku znalazłem się w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Agencji Glinka Agency. Tam nauczyłem się kierować pracą agencji i dzięki bliskiemu kontaktowi z filmem fabularnym otworzyłem własne Studio Castingowe i Fotograficzne Studio IP.

Teraz prócz fotografii reportażowej, studyjnej zajmuje się filmowaniem, castingami do reklam, filmów fabularnych.  Swoim doświadczeniem dzielę się z pracownikami, którzy stanowią fantastyczny zespół zdolnych pasjonatów fotografii.

 

Ładowanie